home | English | www.zelenykruh.cz | www.hraozemi.cz
Přeskočit navigaci
Oficiální stránka Aarhuské úmluvy v České republice

Odešlete ministrovi průmyslu a obchodu dopis, aby neomezoval informace o toxických látkách!

15.09.2011, Zdroj: Arnika

Dne 20. 9. se uskuteční schůzka pracovní skupiny k IRZ, v rámci které vyjednává Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) s Ministerstvem životního prostředí (MŽP) nakolik bude omezeno právo veřejnosti na informace o toxických látkách. Z veřejně přístupného registru znečišťování (IRZ), kde lze dnes dohledat jaké toxické látky vypouští do vzduchu nebo do řeky továrna v blízkosti Vašeho domova, by dle návrhů MPO mělo „zmizet„ více než 900 podniků. Ztráta informací by se týkala všech 14 krajů ČR. Mezi „vyškrtanými” podniky jsou i největší celorepublikoví znečišťovatelé karcinogenními látkami či perzistentními organickými látkami (POPs).

Chcete vědět jaké „jedy" vypouští podniky v blízkosti vašich domovů?

Napište ministrovi průmyslu a obchodu, že si takový hazard s lidským zdravím a zatajování informací, na které máte právo nepřejete!

Děkujeme Vám, že nejste lhostejní k ohrožení svého zdraví a životního prostředí!

Předem připravený text dopisu můžete zkopírovat (či jej sestavit sami) a odeslat ze své emailové adresy na email kocourek@mpo.cz nebo posta@mpo.cz (či poslat na adresu Ministr Martin Kocourek, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Na Františku 32, 110 15 Praha 1)

Kompletní informace naleznete na stránkách sdružení Arnika .